ławka drewniana

Meble ogrodowe z rattanu czy technorattanu?

Ogród czy taras to miejsce, w którym można odpocząć czy porozmawiać z bliskimi osobami. Można rozłożyć na trawie koc i urządzić piknik, ale dobrze też mieć ławki ogrodowe i stół, na którym postawimy kawę i ciasteczka. W małych ogródkach i na tarasach doskonale sprawdzają się meble ogrodowe wykonane z rattanu lub jego imitacji – technorattanu.

POSTAW NA NATURĘ

Meble rattanowe wykonane są ze zdrewniałych pędów indonezyjskich palm. Zaletą tego materiału jest jego elastyczność, dzięki czemu można meblom nadać różne formy i kształt. Rattanowe stoły ogrodowe i krzesła doskonale komponują się z różnorodnymi elementami aranżacji ogrodu lub tarasu, świetnie więc wyglądają zarówno w połączeniu z tradycją, jak i nowoczesnością. Ich wadą jest jednak mała trwałość.

LEPSZA IMITACJA?

Osoby, którym podobają się meble ogrodowe rattanowe, ale do ich kupna zniechęca ich mała odporność rattanu na uszkodzenia i działanie czynników atmosferycznych, mają do wyboru krzesła, ławki i stoły ogrodowe wykonane z technorattanu. Doskonale imituje on naturalny rattan, jest jednak od niego o wiele trwalszy. Jeśli jednak chcemy urozmaicenia to wybierzmy ławki ogrodowe drewniane (http://ogrodypolska.pl/) i rattanowy stolik.

ławka drewniana